Cenny cytrynSilne cytrusowe odcienie tego rodzaju kamieni szlachetnych są niezwykłą jakością w rodzinie kwarców. Choć siostra Citrine cieszy się złocistymi pomarańczowymi żółtymi odcieniami zachodu słońca, latem Lemon Quartz ma świeżą, żyjącą naturę gajów cytrynowych. Ten delikatny ton nie tylko dobrze sprawdza się w biżuterii żeńskiej, ale także pasuje do rękawiczków.

Czy twoje kryształy maleją? Ponieważ kryształy rosną tak powoli, może to być trudne pytanie, na które można odpowiedzieć. Kluczem jest spojrzenie na ostre rogi kryształu, o którym mowa. Jeśli są brzytwa ostre i dobrze określone, szanse są doskonałe, że kryształ wciąż rośnie. Jeśli są one matowe lub zaokrąglone, najprawdopodobniej rozpuszcza się kryształ, zwykle ze względu na to, że temperatura wzrosła nieznacznie, a rozrastający się roztwór spadł poniżej punktu nasycenia.

Choć jade jest od najdawniejszych czasów najbardziej cenionym półszlachetnym kamieniem do rzeźbienia w Azji Wschodniej i Ameryce Prekolumbijskiej, w Europie i na Bliskim Wschodzie, róŜne odmiany kwarcu były najczęściej stosowane w róŜnych rodzajach biżuterii i rzeźbionych kamieni szlachetnych , W tym grawerowane kamienie szlachetne i kamienie ozdobne, wazony z kryształkami i ekstrawaganckie naczynia. Tradycja ciągle produkowała przedmioty bardzo cenione do połowy XIX wieku, kiedy to w dużej mierze opadło na modę z wyjątkiem biżuterii. Technika Cameo wykorzystuje pasma barwne w onyksie i innych odmianach.

Jeśli pacjenci nie tolerują NSAID z powodu nadwrażliwości, przeciążenia płynu lub wcześniej istniejącej choroby wrzodowej lub niewydolności nerek, to dwiema alternatywą są kolchicynę i glukokortykoidy. Kolchicyna jest skuteczna, ale została obniżona do poziomu drugorzędnego ze względu na jego toksyczność. Wielu pacjentów przyjmujących duże dawki doustne kolchicyny potrzebnej do zniesienia ostrego ataku typu dna wywołuje niedopuszczalne skutki uboczne, zwłaszcza nudności i biegunkę. Podczas gdy pacjenci, którzy nie mogą przyjmować leków doustnych, mogą odpowiedzieć na dożylną kolchicynę, należy zniechęcić podawanie dożylne, ponieważ może powodować niebezpieczeństwo życia, w tym niewydolność nerek lub szpiku kostnego. Pacjentom z uprzednio istniejącą chorobą nerek lub wątroby nigdy nie należy podawać dożylnie kolchicyny.

Im głębszy kolor z większą nasycalnością jest bardziej wartościowy niż jasnożółty kolor, ale Citrine jest popularnym kamieniem szlachetnym i może być łatwo znaleziony, więc jego cena jest naprawdę niska i przystępna. Duo popularność tej odmian kwarcowych może być wydobywana w dużych rozmiarach, a czasami będzie ciąć duże i ciężkie kamienie szlachetne, typowo wewnętrznie bez skazy, czasami jasne, z niewielkimi wtrąceniami.

Komentarze